جمعه ۱۵ مهر, ۱۴۰۱

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت خبر داد:

مجوز تولید خودرو با توجه به کارنامه عملکردی گروه صنعتی زر صادر شده است

    بازدید : 113
امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت در پاسخ به موضوع ماجرای…

جمعه, 17 تیر, 1401 :: 21:44

کد خبر : 36930

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت در پاسخ به موضوع ماجرای تولید یک میلیون خودرو توسط گروه صنعتی زر؛ با انتشار ویدئویی در این خصوص توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری تولید و اقتصاد (تولید آنلاین)، گروه صنعتی زر با یک پیشنهاد چهار میلیارد دلاری برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های حمل‌ونقل، صنایع غذایی، صنعت خودرو، صنایع شیمیایی و پتروشیمی وارد عمل می‌شود. در حوزه خودرو پیشنهاد این شرکت، سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون یورو برای تولید یک میلیون دستگاه خودرو در سال بود که ۶۰۰ هزار خودرو سواری، ۲۰۰ هزار خودرو هیبریدی و ۲۰۰ هزار خودرو سنگین را شامل می شود.

دکتر امید قالیباف، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سوال که ماجرای تولید یک میلیون خودرو توسط یک گروه صنعتی زر چیست اظهار داشت: در بهار سال گذشته، تعدادی از هلدینگ‌های بزرگ تولیدی – سرمایه‌گذاری، تفاهم‌نامه‌ای را با وزارت صمت در چارچوب اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برای توسعه سرمایه‌گذاری به امضا رساندند.

وی افزود: در قالب تفاهم‌نامه مذکور، گروه صنعتی زر با یک پیشنهاد چهار میلیارد دلاری برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های حمل‌ونقل، غذایی، خودرو، شیمیایی و پتروشیمی وارد عمل می‌شود. در حوزه خودرو پیشنهاد این شرکت، سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون یورو برای تولید یک میلیون دستگاه خودرو در سال بود که ۶۰۰ هزار خودرو سواری، ۲۰۰ هزار خودرو هیبریدی و ۲۰۰ هزار خودرو سنگین را شامل می شود.

این مقام مسئول در وزارت صمت تاکید کرد: با بررسی کارنامه عملکردی گروه صنعتی زر در حوزه‌های مختلف و با توجه به اینکه این گروه صنعتی در دهه‌ ۶۰، کار ساخت قطعات خودرو همچون سرسیلندر و میل‌لنگ را آغاز کرده و در این زمینه صاحب تجربه بوده، وزارت صمت با این درخواست موافقت کرده و در تیرماه ۱۴۰۰، مجوز تاسیس کارخانه‌ برای تولید خودرو برای این گروه صنعتی صادر شد.

سخنگوی وزارت صمت در ادامه افزود: زمین مورد نیاز، تخصیص پیدا می‌کند و در حال حاضر خط تولید در حال تکمیل است. در اعطای مجوز و امضای مراسم، مقامات محلی و استانی از دولت، مجلس و قوه قضایی حاضر بوده‌اند. این نکته نیز شایان ذکر است که در چارچوب همان تفاهم‌نامه سال گذشته، هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری دیگری نیز برای سرمایه‌گذاری وارد عمل شده و منحصر به گروه صنعتی زر نیست و اطلاع‌رسانی‌های آن انجام خواهد شد. ضمن اینکه سیاست وزارت صمت این است که از هلدینگ‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در جهت افزایش و ارتقا تولید حمایت کند.

نظرات

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تولید آنلاین می باشد . استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع بلامانع است.